Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

TYDZIEŃ Z TEATREM W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Kategoria:

332100739 608333891122525 7208802483478719040 nW dniach 23 – 27 stycznia 2023 r. w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły został zrealizowany projekt pod nazwą „Tydzień z teatrem”.                                                                                                                                                             

W ramach zajęć dzieci rozwijały zainteresowanie teatrem i sztuką aktorską, poszerzyły wiedzę na temat rodzajów teatru, poznały rodzaje lalek występujących w teatrze  oraz wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak: scena, scenografia, widownia, reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy. Przedszkolaki bawiły się w teatr korzystając z pacynek, postaci do teatru cieni oraz własnoręcznie wykonanych kukiełek. Dzieci chętnie utożsamiały się z przedstawianymi przez siebie postaciami, tworzyły nową rzeczywistość, w której wszystko może się zdarzyć, wymyślały zaskakujące zakończenia przedstawianych historii. Miały też okazję obejrzeć przygotowany przez nauczycieli teatr cieni pt. „O rybaku i złotej rybce” oraz teatrzyk pacynkowy  pt. ”Czerwony Kapturek”.

Podczas całego tygodnia dzieci uczyły się przez manipulowanie, badanie i działanie. Projekt pozwolił każdemu przedszkolakowi na pełne przeżywanie, rozumienie swoich uczuć, wzmacnianie wiary we własne siły, wyzwalanie twórczej ekspresji, rozwijanie wyobraźni, wczuwanie się w odczucia innych osób i integrację z grupą.

Mamy nadzieję, że udział dzieci w projekcie przyczynił się do rozwinięcia w nich odwagi, pokonania nieśmiałości oraz stał się motywacją do podejmowania nowych wyzwań.

                                                                                                                                                                   A.K., B.P.