Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

KONKURS PLASTYCZNY – BOHATER PRZECZYTANEJ BAJECZKI

Kategoria:

330397479 926810781668226 5354313608177617415 nW dniu 17 lutego 2023 r. w oddziałach zerowych naszej szkoły został przeprowadzony konkurs plastyczny zatytułowany „Bohater przeczytanej bajeczki”.  Organizatorami i osobami odpowiedzialnymi za jego prawidłowy przebieg zostały nauczycielki: Jadwiga Oskwarek, Anna Karlak, Beata Pakos.

Konkurs poprzedzono wizytą przedszkolaków w szkolnej bibliotece. Podczas tych odwiedzin dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, jak należy zachowywać się w takim miejscu, jak dbać o książki, a także czym różni się biblioteka od księgarni. Następnie pani Jadwiga Oskwarek przeczytała bajeczkę pt. „O rybaku i złotej rybce” na podstawie której dzieci stworzyły swoją pracę konkursową. Przedszkolaki z chęcią i dużym zaangażowaniem wykonały kolorowe ilustracje przedstawiające sceny z przeczytanej książeczki. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na wielkie uznanie i pochwałę. Komisja konkursowa oceniła i nagrodziła najciekawsze rysunki. Za zajęcie I, II i III miejsca dzieci otrzymały dyplomy, kolorowanki i zakładki do książek. Pozostałe prace zostały wyróżnione, a ich autorzy  otrzymali zakładki do książek.

Celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci.

A.K., B.P.