Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Walentynki

Kategoria:

walDnia 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Świętowaliśmy od rana, ponieważ Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował seans filmowy dla uczniów. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – walentynkowy listonosz, rozdawał pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolny korytarz udekorowano czerwonymi balonami. Tego dnia odbyła się również dyskoteka walentynkowa, której tematem przewodnim były lata 90-te. Uczniowie bawili się wyśmienicie, śpiewali muzyczne hity, a nawet odtańczyli belgijkę. Zabawa zakończyła się o godzinie 18.00.

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

                                                                                                                                                      Katarzyna Kulka