Wycieczka do Krakowa – zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu oraz obejrzenie filmu pt.” Orlęta. Grodno 39”

308623988 607298441181107 7149732345931908188 nDnia 29 września 2022 roku uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było zwiedzanie Wawelu.

Opiekunami były panie Bogusława Hetmańska, Katarzyna Kulka i Halina Matera. Uczniowie podczas lekcji muzealnej  na Zamku Królewskim dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat życia codziennego mieszkańców zamku, ich obyczajów, kultury, ceremoniału dworu królewskiego oraz obowiązków postaci związanych z rezydencją. Mieli też okazję zobaczyć, jak wyglądały poszczególne pomieszczenia królewskie oraz związane z nimi wyposażenie. Podczas zajęć pani przewodnik  przybliżyła sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z zamkiem. Uczniowie mieli okazję oglądać  jedne z największych wawelskich skarbów - arrasy, czyli przepięknie dekorowane tkaniny, które wieszano na ścianach.

W drugiej części programu wycieczki uczniowie obejrzeli film pt.”Orlęta. Grodno 39” w Cinema City Bonarka. To produkcja filmowa o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 r. , przedstawiająca historię heroicznej walki mieszkańców Grodna z rosyjskim najeźdźcą, widziany oczami dwunastoletniego chłopca – Leona Rotmana.

Po pamiątkowych zdjęciach wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu.