Wyjazd przedszkolaków do piekarni – cukierni „Grapa” w Podwilku

315684749 643937190850565 79830615414921708 nDnia 15 listopada 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wybrały się wraz ze swoimi paniami na wycieczkę do piekarni – cukierni „Grapa” w Podwilku.

Podczas wycieczki przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Pani Ania Grapa opowiedziała o tym,  jak wyrasta ciasto, przedstawiła etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń przedszkolaki zabrały się do pracy. Wspólnie z piekarzami przygotowały pyszne bułeczki, ciastka i rogaliki z marmoladą, które zostały upieczone i spakowane dla nich na drogę. Po powrocie do szkoły dzieci z apetytem zajadały przygotowane przez siebie bułeczki i rogaliki oraz dzieliły się wrażeniami z wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Grapie , a także wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

Anna Karlak i Beata Pakos