Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Wycieczka do Krakowa

Kategoria:

320678007 669004921686942 5336238081433138039 nW dniu 15 grudnia 2022 roku, uczniowie klasy czwartej i piątej wraz z opiekunami, panem Andrzejem Buroniem, paniami Haliną Matera, Bogumiłą Machajda oraz Jadwigą Oskwarek udali się na wycieczkę do Krakowa. W programie wyjazdu był film pt. „Bella i Sebastian” oraz Muzeum Archeologiczne.

 

Po przyjeździe do Galerii Kazimierz, uczniowie mieli czas na obiad, a następnie udali się na salę projekcyjną, gdzie zobaczyli piękną i wzruszającą opowieść o przyjaźni psa
i chłopca. W filmie pojawiły się również wątki, wolności jaką daje życie blisko natury, odbudowa niełatwych rodzinnych relacji, a także stawianie czoła złu i przeciwnościom losu.

Po wyjściu z kina, uczniowie udali się do autokaru, którym przejechali do muzeum. Tam zobaczyli stałe wystawy poświęcone bogom starożytnego Egiptu oraz pradziejom ziem polskich. Dzieciaki miały możliwość zobaczyć na żywo: sarkofag, mumię, papirus oraz inne eksponaty związane z historią jednego z najstarszych państw świata. Na drugiej ekspozycji uczniowie zobaczyli, jak zmieniał się człowiek na przestrzeni lat, gdzie mieszkał, jak się ubierał i jakimi posługiwał się narzędziami. 

Po zwiedzeniu wystaw, wszyscy udali się do autokaru, pięknie oświetlonymi ulicami Krakowa i wyruszyli w drogę powrotną do Lipnicy.

Halina Matera