Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

XXIX Gminny Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego w Lipnicy Wielkiej

Kategoria:

 

323367819 733122608525068 8109175007508422157 nW czwartek 13 stycznia 2023 roku  w Domu Ludowym odbył się XXIX Gminny Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego. W tym roku w konkursie wzięło udział aż 60 uczestników ze wszystkich szkół z gminy Lipnica Wielka. 

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży gwarą orawską, kultywowanie tradycji regionalnych, kształtowanie postaw patriotycznych oraz umiłowanie swojej Małej Ojczyzny.

Komisja w składzie: Irena Grobarczyk, Karolina Kowalczyk, Robert Kowalczyk, Stanisława Kucek oraz Franciszek Pindziak po wysłuchaniu interpretacji przygotowanych przez uczniów utworów postanowiła nagrodzić i wyróżnić również uczniów z naszej szkoły.

 

Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: Julia Jazowska kl. 6 (gawęda),

II miejsce: Justyna Wojtusiak kl.8 (gawęda),

III miejsca:  Bartłomiej Łyś kl. 7(poezja), Anna Dziurdzik kl.5 (poezja),

wyróżnienia: Magdalena Ziemba kl.3 (gawęda), Lena Wójciak kl. 4 (gawęda), Anna Łyś kl. 4 (gawęda), Aleksandra Kurek kl.5 (poezja), Antonina Kidoń kl. 5(poezja), Izabela Kidoń kl. 5 (gawęda), Hubert Marszałek kl. 5 (gawęda).

Julia Jazowska i Justyna Wojtusiak będą reprezentowały Gminę Lipnica Wielka w konkursie gwarowym - Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia Florka w Białym Dunajcu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów w tym konkursie,
a szczególnie cieszymy się wysokimi miejscami, które zdobyła nasza szkoła. Nagrodzeni uczniowie wykazali się dobrą znajomością wybranego tekstu, poprawną interpretacją wybranej poezji oraz staranną wymową. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Anna Cymerman i Barbara Brenkus.

https://mieszkancy.lipnicawielka.pl/xxix-gminny-przeglad-mlodych-recytatorow-i-gawedziarzy-im-piotra-borowego-w-lipnicy-wielkiej/