Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Konkurs „Wypukła książka”

Kategoria:

318727251 661222332455384 605085979185413724 nKonkurs „Wypukła książka”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno –Społecznego  „Każdy inny – wszyscy równi” w  listopadzie odbył się konkurs plastyczno-techniczny  „Wypukła książka”.

Konkurs skierowany był dla uczniów z kl. IV-VIII. Zadaniem konkursowym było własnoręczne wykonanie książki zawierającej „wypukłe elementy” przydatnej dla osób z wadą wzroku. W otaczającej nas rzeczywistości, w zgiełku i zabieganiu codziennego dnia, bardzo często zapominamy o tych, którzy mogą nas potrzebować. Poprzez konkurs zwróciliśmy uwagę uczniów naszej szkoły na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z niepełnosprawnością wzroku). Zwycięskie książki zostały przekazane do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Barka” w Jabłonce z okazji obchodzonego dnia 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Zwycięzcy konkursu

I Andrzej Dunaj (kl. VII)

I Szymon Machajda (kl. V)

II Justyna Gonciarczyk (kl. V)

III Aleksandra Kuliga (kl. V)