Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Zamieszanie w bajkach

Kategoria:

318132459 656107536300197 6823788773340574034 nPrzedstawienie teatralne „Zamieszanie w bajkach”

Dnia 01.12.2022 r. przedszkolaki z naszej szkoły zaprezentowały starszym kolegom przedstawienie pt. ,,Zamieszanie w Krainie Bajek".

Dzieci wcieliły się w role znanych postaci bajkowych: Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach. W przedstawieniu tym wszystko stanęło na głowie za sprawą wróżek złej mocy, które kochały waśnie i spory. Wróżki te pomieszały bowiem baśnie: Jaś z Małgosią trafili do bajki Czerwonego Kapturka, Wilk został sam, Kot w butach zgubił swojego Janka, a Czarownica nie miała kogo straszyć. Dopiero Papa Smerf przywrócił spokój i zmienił hecę złych wróżek w dawną krainę bajek. Dzięki jego mocy wszystkie postacie wróciły do swoich bajek i można poznać ich przygody sięgając po książki, do czego zachęcały krasnoludki.

           Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, co zostało dostrzeżone przez publiczność. Występ dzieci został bowiem nagrodzony gromkimi brawami.

                                                                                                                                                                      A.K., B.P