Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Kategoria:

DZIE POSTACI Z BAJEK2Dnia 07.11.2022 r. w oddziałach przedszkolnych został zorganizowany „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”.

Dzieci w tym dniu przebrały się za ulubione postacie bajkowe. Na wstępie każde z nich powiedziało kilka słów o swoim bohaterze, a następnie wspólnie z wychowawcami przeniosły się do „Czarodziejskiej Krainy”, gdzie musiały wykazać się znajomością treści bajek – rozwiązywały zagadki, rozpoznawały tytuły bajki po ilustracji lub rekwizycie. Przedszkolaki poznały też bajki z dzieciństwa swoich rodziców, wspólnie oglądnęły książeczki z bajkami oraz kreskówkę „Reksio”, a także szukały różnic pomiędzy bajkami, które one znają, a które znali ich rodzice.

Był to dzień pełen wrażeń, który sprawił dzieciom dużo radości.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Wartościowe książki i bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy oraz rozwijają i bogacą słownictwo, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej.

                                                                                                                                                                                                                       A.K., B.P.