Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Mobilne Centrum Edukacji -Turystyczna Szkoła

Kategoria:

turtstyka(2)26 września gościliśmy w murach naszej szkoły Mobilne Centrum Edukacji- Turystyczna Szkoła. To wielopoziomowy projekt edukacyjny Polskiej Organizacji Turystycznej.

Adresatami tej inicjatywy są uczniowie szkół podstawowych, dlatego chętnie wzięliśmy udział w tego typu przedsięwzięciu. Mieliśmy okazję podziwiać nowoczesną multimedialną przestrzeń łączącą tradycyjne narzędzia edukacji z interaktywnymi formami komunikacji, która poprzez zabawę zachęcała do odkrywania atrakcji turystycznych Polski. Była to również edukacja w zakresie bezpiecznego podróżowania.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach, które oferowała im wirtualna wioska powstała na hali sportowej. Była to nowoczesna multimedialna przestrzeń zbudowana z 5 interaktywnych stref, stołów multimedialnych wyposażonych w nowoczesne różnorodne atrakcje takie jak: Okulary VR, tablety z aplikacjami, robot humanoidalny, który witał dzieci, prezentował projekt, tańczył i grał w kalambury, VR- owy wyścig kolarski, można było zrobić sobie wirtualną pocztówkę, wzięliśmy udział również w krótkim szkoleniu udzielania pierwszej pomocy.

Odwiedziny w mobilnym centrum były wspaniałą rozrywką oraz dawały możliwość zdobycia wielu cennych informacji.

Krystyna Kuliga

turtstyka(4)