Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

received_6647543383852076 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.

Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Edytę Mikłusiak. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane medale, legitymacje szkolne, imienne teczki na świadectwa i dyplomy oraz dyktanda ortograficzne. Kolejną miłą niespodzianką był poczęstunek w naszej klasie przygotowany przez rodziców naszych pierwszoklasistów, gdzie wspólnie mogliśmy świętować ten szczególny dzień.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Krystyna Kuliga

received_435414428708310