Baśnie Pana Andersena

Andersen(1)27 września 2022 roku uczniowie klas I-IV mieli okazję obejrzeć  spektakl teatralny „Baśnie Pana Andersena”, wystawiany w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

Teatr oglądany na żywo był dla nas prawdziwą kulturalną ucztą. Piękne dekoracje, wspaniałe stroje, muzyka, gra świateł i dialog aktorów z dziecięcą publicznością – wszystko to sprawiło, iż przez ponad godzinę byliśmy w świecie fantazji, do którego zaprosił nas sam Pan Andersen i z którego nie chcieliśmy wracać. Pisarz miał pewien problem – smuciło go zbytnie unowocześnianie bajek. Ponadto sądził, iż dzieci nie znają jego twórczości. Na szczęście my, Brzydkie Kaczątko oraz Gerda i Kaj udowodniliśmy Panu Andersenowi, że doskonale znamy i uwielbiamy wszystkie jego dzieła! Przy okazji przypomnieliśmy sobie kilka cennych prawd. Brzydkie Kaczątko nauczyło nas, że nie wolno krytykować innych, Ołowiany Żołnierzyk pokazał nam potęgę odwagi, zaś Calineczka udowodniła, iż o wielkości świadczą: dobre serce i pokora.

Czekamy na kolejną przygodę z teatrem!

Andersen(2)