Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych

Kategoria:

Niewidomi(1)W środę 21 września w naszej szkole gościliśmy Prezes Polskiego Związku Niewidomych z Nowego Targu, panią Annę Tylkę wraz z niewidomym podopiecznym.

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonują osoby słabowidzące i niewidome, jakie mają trudności oraz w jaki sposób można im pomóc. Dodatkowo nasz gość pokazał różne przyrządy, które ułatwiają życie osobom niewidomym takie jak czytnik kolorów, czujnik cieczy, igły samonawlekające, książkę napisana brajlem itp. Uczniowie mogli zadawać pytania niewidomemu chłopcu, który chętnie opowiadał o swoim życiu. Spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. 

W czwartek i piątek została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na potrzeby Polskiego Związku Niewidomych. Dziękujemy za włączenie się do akcji.

Justyna Kulawiak

Niewidomi(5)