Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Kategoria:

szkola

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

Na które warto poznać odpowiedzi…”

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy. 

W dniu 01.09.2022 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw uczestniczyliśmy we mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Mateusz Zbroja utwierdzając nas w przekonaniu, że warto się nie poddawać mimo wszelkich przeciwności, a w końcu osiągniemy zamierzony cel. Następnie w szkole zaraz po odśpiewaniu hymnu narodowego przywitała nas pani dyrektor. Krótko nakreśliła zmiany wynikające z rozporządzeń oświatowych oraz kadrowe. Nawiązała również do 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej, której ofiarami byli również nasi Patronowie Józefina i Emil Mikowie. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Nowy rok szkolny będzie to czas wielu wyzwań, którym mamy nadzieję przy owocnej współpracy wszystkich uczniów i Rodziców – uda się sprostać.

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy powodzenia, sukcesów, pozytywnej energii oraz nowych umiejętności. Naszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata, wesołych zabaw i wielu kolegów i koleżanek! Niech szkoła będzie dla Was Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!