sztandar.jpg

W środę 22 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 oraz pożegnanie absolwentów szkoły.

Uroczystość podzielona była na dwie części. W części pierwszej rozdane zostały nagrody dla uczniów klas I – VII, za najlepsze wyniki w nauce, wysoką frekwencję i czytelnictwo oraz reprezentowanie i promowanie szkoły w różnego rodzaju konkursach, zawodach i uroczystościach.

Druga część poświęcona była uczniom klasy ósmej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy siódmej oraz ślubowanie absolwentów szkoły. W dalszej części, klasa VII, pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Katarzyny Kulki, pożegnała swoich starszych kolegów, ciekawym, humorystycznym programem i przekazała upominki. Następnie wystąpili uczniowie klasy VIII, których przygotowały panie Halina Matera i Barbara Brenkus. W swoim wystąpieniu podziękowali wszystkim nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za trud nauki, wychowania i opieki nad nimi przez cały okres ich edukacji. W dalszej części pani Barbara Omylak pokazała prezentację, w której przedstawiła uczniów klasy VIII w różnych sytuacjach z życia szkoły na przestrzeni dziewięciu lat. W kolejnej części wręczono nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w nauce i pracy na rzecz szkoły i lokalnego środowiska oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. W imieniu rodziców podziękowania dla wszystkich nauczycieli, a szczególnie wychowawczyni, przekazała pani Anna Łopatniuk. Pod koniec uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Szkoły, Edyta Mikłusiak, która życzyła absolwentom powodzenia i sukcesów w dalszej drodze życia i edukacji. Pożegnała również pozostałych uczniów, ale tylko na dwa miesiące i przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

Na tym zakończyła się uroczystość. Absolwenci wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na obiad, a pozostali uczniowie do domu.

Szczepan Orawiec

pozegnanie1