Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

VII Gminny Przegląd Teatralny dla Zerówek i Przedszkoli

Kategoria:

Dnia 15 czerwca 2022 r. oddziały zerowe naszej szkoły wzięły udział w VII Gminnym Przeglądzie Teatralnym dla Zerówek i Przedszkoli. Tegorocznym tematem przewodnim była dowolna tematyka z elementami regionalnymi.

 

Przedszkolaki wraz z wychowczyniami Anną Karlak i Beatą Pakos przygotowały przedstawienie na podstawie scenariusza opracowanego przez Barbarę Brenkus „Legenda o źródełku Piotra Borowego”.

Mali aktorzy doskonale wcielili się w swoje role. Piotr Borowy został przedstawiony jako osoba pracowita, bardzo religijna oraz chętna do pomocy innym. Jego wiara sprawiła, że źródełko, z którego czerpał wodę, nabrało cudownej mocy. Dzięki niemu została uzdrowiona jedna z mieszkanek Lipnicy – ciotka Milka. Scenografia, muzyka góralska oraz recytowane myśli Apostoła  Orawy nawiązywały do naszych terenów orawskich, a w szczególności do Lipnicy.

Po występie dzieci otrzymały dyplomy oraz słodki poczęstunek, który wręczyły im: Monika Klapisz i Beata Orzechowska. Podsumowania przeglądu dokonała Janina Karkoszka – radna Rady Gminy Lipnica Wielka, przypominając historię przeglądu i dziękując wszystkim osobom, dzięki którym przegląd może się odbywać, a przede wszystkim gratulując małym aktorom ich wspaniałego występu.

Beata Pakos, Anna Dunaj