Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

„Jestem Eko. Ja też mogę uratować świat” - happening ekologiczno – artystyczny

Kategoria:

9 czerwca 2022 roku klasa siódma pod kierownictwem pani Justyny Kulawiak przeprowadziła pierwszy w szkole happening. Tematem przewodnim była ekologia. Uczniowie na lekcjach plastyki zamiast uczyć się w teorii co to jest happening sami go zaplanowali i wykonali.

 

Happening był skierowany do dzieci z klas 0-III. Młodsi uczniowie byli bardzo zaskoczeni, ponieważ niczego się nie spodziewali. Starsi koledzy i koleżanki podczas długiej przerwy zaczęli nagle tańczyć do piosenki ekologicznej i zachęcać do pomocy w posegregowaniu śmieci. Każde dziecko za aktywną pomoc w segregacji otrzymało wykonane przez uczniów z klasy 7 ekologiczne nagrody (m.in. samolociki i czapeczki z makulatury).

Dzięki przeprowadzeniu innowacji uczniowie z klasy 7 mogli zaprezentować się przed młodszymi kolegami i koleżankami oraz przypomnieć im jak ważne jest wspólne działanie na rzecz ochrony przyrody.

Justyna Kulawiak