DSC01707Wizyta Świętego Mikołaja to bardzo wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.  Czwartego grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnicy Wielkiej świętowaliśmy właśnie mikołajki oraz dzień czerwonego jabłuszka.

Najpierw przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą właściwości odżywczych jabłek i ich wpływu na nasze zdrowie, zachęcając nas tym samym do spożywania jabłek i ich przetworów. Następnie kosztowaliśmy jabłkowych smakołyków przygotowanych przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Później oczekiwaliśmy na przybycie Św. Mikołaja. Jednak zanim pojawił się, należało wykonać kilka zadań, które listownie polecił sam zaproszony i wyczekiwany gość. Każda klasa miała do zrobienia jedno zadanie, a w zamian za prawidłowe rozwiązanie otrzymywała literkę, z których w efekcie powstało hasło: MIKOŁAJ. Po konkurencjach klasowych uczniowie kl. 0a i II przedstawiły inscenizację pt: W oczekiwaniu na św. Mikołaja. Dzieci z przejęciem zadawały sobie pytanie: Czy oby na pewno św. Mikołaj odwiedzi w tym roku nasza szkołę? Pod koniec przedstawienia na sali pojawił się długo oczekiwany gość razem z aniołkami. Natychmiast uśmiech pojawił się na twarzach wszystkich uczniów i nie tylko… Najmłodsze dzieci z przejęciem wpatrywały się w postać Mikołaja i nie mogły doczekać się kiedy każde z nich otrzyma prezent.                                  Bawiliśmy się w tym dniu doskonale. Jabłkowe przysmaki kosztować będziemy często, ale na wizytę św. Mikołaja musimy poczekać znów cały rok.

Anna Karlak i Barbara Omylak