Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Dziecka

Kategoria:

Dzień Dziecka to święto, na które czekają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszej szkole, dla niektórych uczniów, święto to trwało aż trzy dni!!! Atrakcjom nie było końca.

W przeddzień święta wszystkich dzieci, klasy II a i II b wybrały się na warsztaty robienia pizzy do pobliskiej pizzerii „Szary wilk”.  Tu poznali i wspólnie przeszli przez proces robienia pizzy – każde dziecko dla siebie. Pod kierunkiem pani prowadzącej, ale samodzielnie, formułowali okrągłe kawałki ciasta, na których układali ulubione składniki. Następnie posprzątali stanowiska pracy, by w czasie wypieku pizzy składać i ozdabiać firmowe pudełka. Po tej czynności pani zaprosiła je do zabawy integracyjnej, którą przerwał zapach i widok gotowych wypieków. Dzieci zachwycały się smakiem pizzy, ale, żeby pochwalić się w domu, spakowały część do swoich pudełek do konsumpcji dla najbliższych.

1 czerwca pizzerię odwiedzili uczniowie klasy III, ale najpierw z całą społecznością szkolną, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu klasy IIa pt. „Ambaras w krainie bajek”.

Aktorzy starali się wszystkich przekonać, że czytanie książek jest bardzo ważne, zwłaszcza dla najmłodszych, bowiem rozwija ono wyobraźnię i fantazję. W przedstawieniu działy się dziwne rzeczy – krasnale z królewną Śnieżką opuścili swoją chatkę w lesie i zamieszkali w bloku, a Baba Jaga, jako Jadwiga,  zaczęła pracować w branży turystycznej. To doprowadziło do łez Jasia z Małgosią i postanowili zaprowadzić porządek w świecie baśni. Na szczęście nad wszystkim czuwali Wielki Baj i Fantazja, którzy pomogli uratować całą sytuację i przywrócili dzieciom bajki.

Po spektaklu miało miejsce szkolne show „Mam talent”, w którym brali udział chętni uczniowie naszej szkoły, chcący zaprezentować swoje zdolności i umiejętności – były to koncerty instrumentalne, wokalne i taneczne oraz pokaz magicznych sztuczek.

W czasie występów do szkoły przybyli goście: Wójt Gminy Lipnica Wielka p. Mateusz Lichosyt z Dyrektor Centrum Kultury p. Karoliną Kowalczyk oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Marzeną Michalak, by złożyć wszystkim dzieciom życzenia. Z tej okazji na ręce przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wręczyli prezent – maskotkę niedźwiadka oraz cukierki dla wszystkich dzieci.

Na zakończenie dnia odbyły się rozgrywki sportowe uczniów klas starszych na szkolnym orliku.

Dzień ten umilili też rodzice, którzy ufundowali dzieciom batoniki i soczki.

            2 czerwca uczniowie z klas VI i VII wyjechali na wycieczkę do rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem., a młodsi zaproszeni zostali na spektakl pt. "W zielonej krainie Oz". Inscenizacja o tematyce ekologicznej nawiązywała do słynnej książki Lymana Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz". W przedstawieniu poruszane były tematy smogu, zmian klimatycznych, segregacji odpadów i degradacji środowiska naturalnego. Spektakl miał charakter interaktywny, dzieci brały w nim czynny udział, odpowiadając na przygotowane pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom dotrzeć do celu i przywrócić czyste środowisko.

Obchody Dnia Dziecka dostarczyły mnóstwa pozytywnych wrażeń i mamy nadzieję, że będą mile wspominane. Nie pozostało nic innego, jak czekać do następnego roku, choć po drodze czeka nas jeszcze wiele przygód i atrakcji.

W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim Dzieciakom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata!!!

Barbara Omylak