Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami OSP Lipnica Wielka-Centrum

Kategoria:

Dnia 19 maja 2022 r. przedszkolaki z naszej szkoły spotkały się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej – Centrum.

 

Zerówkowicze w trakcie spotkania poznali wyposażenie wozu strażackiego, oglądnęli sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, obserwowali strażaków podczas prezentacji udzielania pierwszej pomocy i przenoszenia poszkodowanego na noszach.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia, a także utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

Największą radość sprawiło przedszkolakom przymierzanie hełmów oraz wsiadanie do wozu strażackiego.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za poświęcony nam czas i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Anna Karlak

Beata Pakos