Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warsztaty kulinarne

Kategoria:

Klasy 0-III uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią Iwonę Wilk, właścicielkę restauracji Bistro „Szary Wilk” w Lipnicy Wielkiej.

 

Najpierw poznaliśmy kolejne etapy wykonania pizzy oraz składniki potrzebne do jej przygotowania. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – spulchniały i rozciągły ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. W czasie kiedy pizza trafiła do pieca mali kucharze zdobili pudełka na swoje kulinarne arcydzieła. Zaraz potem prowadząca warsztaty zaprosiła wszystkich na polowanie, gdzie zdobyczą miał być bizon. Polowanie na bizony było świetną zabawą ruchową, która zaostrzyła apetyt. Po wyjęciu pizz z pieca i rozdaniu właścicielom nastąpił czas na zajadanie się. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie... pychota.

Na podsumowanie pani Iwona przeprowadziła quiz sprawdzający zdobytą wiedzę na warsztatach, prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodkim upominkiem. 

Dzieci zapewniały, że wykorzystają zdobyte na zajęciach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

Dzieciaki spisały się na medal! Było miło, kreatywnie i zabawnie! Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że to ich pizza jest najlepsza na świecie! Potwierdzamy!

Krystyna Kuliga