Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka do Pszczyny i Żor w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Kategoria:

 

 

W dniu 20 maja 2022r. klasa IV i V udały się na wycieczkę do Pszczyny i Żor. Wycieczka realizowana była w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, a finansowana w 80% ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Odkrywając uroki województwa śląskiego nasza grupa zwiedziła największą atrakcję tego regionu, czyli Muzeum Zamkowe w Pszczynie z unikatową kolekcją wyposażenia pałacowego. Uczniowie spacerowali również alejkami parku położonego przy pszczyńskim zamku. Młodzież poznała historię regionu oraz pałacu.

Uczniowie zwiedzili również Muzeum Ognia w Żorach, gdzie wzięli udział w warsztatach robienia i zdobienia świec z wosku pszczelego. Następnie poznali dzieje miasta Żory oraz wiedzę na temat ognia i energii od czasów prehistorii do współczesności. Interaktywna ekspozycja umożliwiła dzieciom naukę poprzez zabawę.

W trakcie wyjazdu udało się również odwiedzić Zagrodę Żubrów w Pszczynie, gdzie uczniowie obserwowali zachowania zwierząt oraz zwiedzili wystawę przyrodniczą w budynku edukacyjnym.

W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazje przenieść się oczami wyobraźni do czasów, gdy pszczyński dwór tętnił życiem.

Edyta Mikłusiak

Zory1  Zory7

Zory11