Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

„Śladami Jana Pawła II”

Kategoria:

W roku 2022 mija 102. rocznica urodzin Jana Pawła II, nasza szkoła upamiętniła to wydarzenie w nietypowy sposób, udając się na wędrówkę górskimi szlakami Św. Jana Pawła II.

 

11 maja 2022r. klasy IV i V wraz z opiekunami: p. Teresą Baniowską, p. Andrzejem Buroniem, p. Mariuszem Machajdą oraz p. Dyrektor Edytą Mikłusiak wzięli udział w Rajdzie na Groń Św. Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Rajd organizowany był przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. We wspólnej wędrówce, razem z nami uczestniczyło jeszcze około 600 uczniów z 19 szkół województwa małopolskiego.

Nasza trasa prowadziła z miejscowości Targoszów przez szczyt Leskowca do Sanktuarium Ludzi Gór na Groniu gdzie w samo południe została odprawiona Msza Św., w której wzięli udział wszyscy uczestnicy rajdu. Po uroczystej liturgii uczestnicy biesiadowali przy smacznym poczęstunku w Schronisku PTTK na Leskowcu.

Po odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną do Krzeszowa, skąd zabrał nas autobus do Lipnicy Wielkiej. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

W ten słoneczny, majowy dzień mieliśmy okazję wędrować śladami świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie od lat dziecinnych zdobywał te szczyty.

Wszyscy uczestnicy rajdu pokonali bez problemu prawie czternastokilometrową trasę, w trakcie której można było podziwiać wspaniałe widoki na okoliczne szczyty i miejscowości.

Edyta Mikłusiak