Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Poznaj kraj

Kategoria:

13 maja 2022 roku uczniowie klas: szóstej, siódmej i ósmej naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Krakowa.

 

            Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w kinie Kijów, gdzie obejrzeliśmy film Fatima, wyświetlany z okazji 105. rocznicy objawień fatimskich. Akcja filmu toczy się w ogarniętej w wojenną zawieruchę Portugalii i przypomina niezwykłe zajścia z 1917, kiedy to Maryja objawiła się trójce pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Przez krytyków filmowych obraz uważany jest za najlepszą adaptację tych wydarzeń, również na nas wywarł ogromne wrażenie.         W tym dniu zwiedziliśmy jeszcze Kraków Arcade Museum, które przeniosło nas do 80 i 90 lat ubiegłego stulecia. Muzeum w interesujący sposób przedstawia historię rozwoju gier arcade na przestrzeni kilkudziesięciu lat.           

Wycieczka okazała się niezwykle udana. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień, które zostaną z nami na długo. Dziękujemy organizatorom i opiekunom.

Wojciech Rzepiszczak