Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka do Krakowa

Kategoria:

26 kwietnia klasy drugie i trzecia były na wycieczce w Krakowie w ramach projektu Poznaj Polskę.

   

 

Pierwszym punktem wycieczki był Wawel, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po Katedrze, podziwialiśmy Dzwon Zygmunta oraz grobowce Wielkich Polaków. W drodze powrotnej do autokaru zobaczyliśmy pomnik Smoka Wawelskiego i jego jamę. Nasze zwiedzanie było wzbogacane ciekawymi legendami, które opowiadała nam pani przewodnik. Następnie pojechaliśmy do Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach, tutaj poznaliśmy funkcjonowanie lotniska. Później pojechaliśmy do Łagiewnik na pyszny obiad. Zaraz potem poszliśmy na krótką modlitwę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był wyjazd na wieżę widokową skąd podziwialiśmy całą panoramę Krakowa.

Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Klasa III

krakow

Krakow8jpg

Krakow15

Krakow18