Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Ziemi

Kategoria:

22 kwietnia to data, którą znają wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wiedzą oni, że w tym czasie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się apel przygotowany przez panią Katarzynę Kulkę i panią Barbarę Brenkus,  którego celem było promowanie postaw ekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

 

Na wstępie pani Katarzyna Kulka przedstawiła prezentację, dzięki której omówiła ideę powstania Dnia Ziemi oraz poszerzyła wiedzę uczniów na temat ochrony środowiska i ekologii. W drugiej części uczniowie klasy VIII przygotowali pokaz mody ekologicznej. Wszystkie stroje zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nasze „ekologiczne modelki i modele” majestatycznie prezentowały przygotowane przez siebie kreacje.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się również wystawa ekologiczna z okazji Dnia Ziemi, która przypominała, że mamy piękną, niepowtarzalną planetę, o którą powinniśmy dbać.

Na podsumowanie pani Dyrektor Edyta Mikłusiak wręczyła uczestnikom Koła Przyrodniczo - Ekologicznego dyplom potwierdzający udział w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrza Ekologii.  Program ten uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole odbył się konkurs literacko-plastyczny, którego głównym celem było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: prace plastyczne wykonane dowolną techniką (malarstwo, collage, rysunek, grafika, komiks,), prace literackie (wiersz, opowiadanie, komiks). Dzięki pomysłowości i inwencji twórczej uczniów, powstały oryginalne i ciekawe wiersze i plakaty. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy oraz torby ekologiczne.

Katarzyna Kulka