Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Rekolekcje wielkopostne

Kategoria:

rekolekcje3 W okresie Wielkiego Postu każda grupa i wspólnota podejmuje przegotowanie do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Przygotowanie to ma wymiar zarówno indywidualny jak i wspólnotowy. Jednym z tradycyjnie już przeżywanych sposobów wspólnego podejmowania nawrócenia i powrotu do Boga są rekolekcje. Nasza społeczność szkolna przeżywała swoje wielkopostne rekolekcje od 30 marca do 1 kwietnia.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe, w których wraz z wychowawcami i opiekującymi się nimi nauczycielami uczestniczyli w zorganizowanych przez Parafię św. Łukasza zajęciach. Rekolekcje prowadził ks. Grzegorz – duszpasterz z Krakowa. Temat przeżywania Wielkiego Postu i przygotowania do Wielkanocy rozwinął bardzo ciekawie i praktycznie, adekwatnie do grupy wiekowej, z którą miał spotkanie. Zajęcia ubogacał prezentacjami, śpiewem oraz bogatymi dialogami z uczestnikami. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane przez Księdza czynności, a w dialogach i odpowiedziach wykazali się dużą wiedzą, co na zakończeniu podkreślił rekolekcjonista. Był to dla nas wyczerpujący, ale dobrze przeżyty i owocny czas.

siostra Helena

rekolekcje1