Międzynarodowy Konkursu Wiedzy Ogólnej "Leonardo" -etap gminny

leonardo31marca w Sali Obrad Rady Gminy odbył się etap gminny Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej "Leonardo”, organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Združenie Babia Hora.

Konkurs był skierowany do młodzieży z klas VII i VIII. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 32 pytań, który zwierał zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia z przedmiotów obowiązujących w drugim etapie edukacyjnym tj. w klasach od IV do VIII (z wyłączeniem języków obcych) oraz dodatkowo wiedzę o regionie i religii.

Uczeń naszej szkoły Wojciech Rzemiszczak z klasy VII okazał się być najlepszym i będzie reprezentował naszą Gminę w Finale Głównym, który odbędzie się w Zespole Szkół w Zembrzycach.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Krystyna Kuliga

leonardo2