Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

„Jesteś tym, co jesz”

Kategoria:

dietetykW środę, 29 marca uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panią mgr Sabiną Zamroźniak-Sandrzyk - dietetyk i trenerem kolarstwa górskiego, poświęconym znaczeniu odpowiedniego odżywiania i różnych form wysiłku fizycznego dla naszego samopoczucia i zdrowia.


            Podczas spotkania pani Sabina szczegółowo omówiła piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Zobrazowała nam mądrość zawartą w przysłowiu:  "Jesteś tym, co jesz". Uświadomiła,  jak ważny, zwłaszcza przy popularnym dzisiaj siedzącym trybie życia, jest sport. Następnie przedstawiona została bardzo wartościowa prezentacja na temat szkodliwości napojów energetycznych, które cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.
            Na zakończenie spotkania przeprowadzony został konkurs o zasadach zdrowego stylu życia, który zaangażował znaczną część uczniów. Zostali oni nagrodzeni upominkami. Spotkanie było bardzo wartościowe, wzbogaciło naszą wiedzę o zdrowym stylu życia.

 Wojciech Rzepiszczak, kl. VII

dietetyk3