Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Przedstawienie teatralne „Zajączkowe niespodzianki”

Kategoria:

zajączek5Dnia 24.03.2022 r. przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce. Oglądnęły tam przedstawienie pt. „Zajączkowe niespodzianki” przygotowane przez aktorów z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego im. Henryka Sienkiewicza.

 

Przedstawienie opowiadało o tym, że dzień staje się dłuższy, słońce mocniej świeci, a Zima mimo to nie chce odejść. Nie pomagają nawet prośby młodej Wiosenki, która pragnie już królować na świecie. W końcu słońce topi Zimę i pozostaje po niej tylko smutna Marzanna. Dobra Wiosenka nie pozwala jej jednak utopić, Marzanna ma zostać strachem na wróble. O odejściu zimy informuje wszystkich zajączek Kicuś. Wydaje się już, że nic nie przeszkodzi Wiośnie obsypać kwieciem łąk i drzew, lecz strach na wróble wraz ze swoim przyjacielem krukiem podstępem chcą przywrócić rządy okrutnej Zimy. Na szczęście cała ta historia kończy się szczęśliwie, Wiosenka przejmuje władzę na świecie.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały występ aktorów. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Wesołą muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Anna Karlak,

Beata Pakos

zajączek4