Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wiosna

Kategoria:

wiosna11Każdego roku z wielkim utęsknieniem wyczekujemy wiosny. I choć nie zawsze początek tej pory bywa łaskawy pod względem aury to Wiosenną Panią należy witać radośnie, godnie i …mądrze. W tym roku pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy pod hasłem: „Poeci dzieciom”.

 

Dzień ten był pełen atrakcji, na pierwszych dwóch lekcjach były prowadzone zajęcia o integracyjnym charakterze, później górny korytarz naszej szkoły zapełnił się bohaterami wierszy dedykowanych dzieciom oraz lasem kolorowych wiosennych kapeluszy.

Część artystyczną rozpoczęła klasa IV humorystyczną parodią wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”, następnie kolejno występowały poszczególne klas 0-VIII wczuwając się w bohaterów inscenizowanych przez siebie wierszy. Przedstawiono takie wiersze jak: klasy II- „Lokomotywa”, klasa VIII- „Rzepka” Juliana Tuwima, klasa I- „Na straganie”, klasa VI- „Żuk”, klasa V - „Pali się” Jana Brzechwy, a klasy 0 zaśpiewały piękną wiosenną piosenkę. Na końcu wystąpiła klasa III z wierszem Doroty Gellner „Bałwan i walizka”, w którym to bałwanek spakował do walizki wszystkie atrybuty powiązane z zimą włącznie ze sobą i oficjalnie ogłosił koniec zimy.

Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Impreza, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja wiosennych kapeluszy, które dzieci wykonały w ramach konkursu „Kapelusz Pani Wiosny” organizowanym przez panią Katarzynę Wontorczyk. Prace były tak piękne i niepowtarzalne, że postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników Konkursu.


To był bardzo ciekawy dzień, dużo się działo, ale najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili.

Krystyna Kuliga

wiosna12