Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka do Nowego Targu i Zakopanego

Kategoria:

IMG_20220316_11363516 marca 2022 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły wraz z uczniami klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej wzięli udział w wycieczce do Nowego Targu i Zakopanego. 

 

     Wycieczkę rozpoczęliśmy już o godzinie siódmej. Najpierw, obejrzeliśmy spektakl pt. „Balladyna” w nowotarskim Miejskim Centrum Kultury. Wspaniała gra aktorska, wzbogacona pięknym wokalem i efektami wizualnymi przypomniała nam problematykę i treść dramatu polskiego wieszcza narodowego- Juliusza Słowackiego. 

     Po spektaklu udaliśmy się do Zakopanego, gdzie zwiedziliśmy galerię Kamila Stocha – „Kamiland”, w której we wspaniały sposób została przedstawiona nam droga Kamila Stocha do spełnienia marzeń. Mieliśmy także okazję zobaczyć medale, dyplomy i inne odznaczenia najwybitniejszego polskiego skoczka. Wracając do autobusu zatrzymaliśmy się, by zakupić pamiątki z „zimowej stolicy Polski”.

     Mimo niesprzyjającej pogody, wycieczka była bardzo udana. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Wojciech Rzepiszczak

pod kierunkiem p. Anny Cymerman

IMG_20220318_163451