Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wyjazd do OCK w Jabłonce

Kategoria:

pinokio

We wtorek 1 marca 2022 r. na scenie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce gościł Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Aktorzy przedstawili dwa spektakle dla dzieci i młodzieży – „Pinokio” według Carla Collodiego oraz „Przygody Tomka Sawyera” według Marka Twaina.

 

Z naszej szkoły zostały zorganizowane wyjazdy dla uczniów klas młodszych na spektakl „Pinokio” oraz dla uczniów klas IV-VI na „Przygody Tomka Sawyera”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji, kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze, a także wzmocnienie więzi pomiędzy uczniami. Wychowanie poprzez sztukę, jak też przygotowanie młodego widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej oraz światowej literatury to jedne z założeń edukacji.

Ciekawa gra aktorska, barwne kostiumy i bogata scenografia dostarczyły uczniom wielu wrażeń i wspaniałych przeżyć artystycznych. Spektakle nagrodzone zostały gromkimi brawami, a już w szkole uczniowie swobodnie mogli wypowiedzieć się na temat przedstawionych lektur i porównać wydania książkowe, obejrzane wcześniej filmy z tym, co ukazali aktorzy na scenie.

Tak więc uczniowie mieli możliwość zapoznania z lekturą za pomocą trzech różnych języków kultury, co wywołało wiele dyskusji i porównań niezależnie od preferowanego sposobu konsumpcji dzieł Carla Collodiego i Marka Twaina.

Barbara Omylak

pinokio2