Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Konkursu Recytatorski „Poeci dzieciom”

Kategoria:

9poeciDnia 25 lutego 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”. Konkurs ten został zorganizowany przez wychowawczynie oddziałów zerowych: Annę Karlak i Beatę Pakos i miał na celu popularyzację wśród najmłodszych dzieci utworów literackich, uwrażliwienie na piękno języka literackiego oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

 

W rywalizacji tej wzięły udział wszystkie chętne dzieci z oddziałów przedszkolnych, które przed komisją w składzie: Barbara Omylak, Jadwiga Oskwarek i Justyna Kulawiak, zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. Komisja podczas oceny brała pod uwagę interpretację tekstu literackiego oraz ogólne wrażenie artystyczne i na tej podstawie wyłoniła zwycięzców. Poziom konkursu był wysoki, więc wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomiki oraz słodki upominek natomiast pozostałe wyróżnione dzieci otrzymały zakładki do książek oraz słodki upominek.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu.

Anna Karlak,

Beata Pakos

poeci