Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dni przyjaźni z książką

Kategoria:

4ksiazkiW dniach 14-18 luty 2022 r., w oddziałach zerowych, przeprowadzony został projekt „Dni przyjaźni z książką” mający na celu budzenie zainteresowania książką poprzez zabawy literacko-teatralne, plastyczne i muzyczne oraz wdrażanie do prawidłowego korzystania z książek.

 

W ciągu całego tygodnia przeprowadzono liczne zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom etapy powstawania książek, rodzaje książek, a także znaczenie ich poszanowania.

Codziennie w trakcie odpoczynku i relaksu czytano dzieciom ulubione i wybrane przez nie książki. Przedszkolaki odwiedziły też bibliotekę szkolną, wzięły udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez wychowawczynie klas zerowych oraz panią bibliotekarkę – „Bohater przeczytanej lekturki”, miały także możliwość obejrzenia teatrzyku cieni pt. „O rybaku i złotej rybce” przygotowanego przez wychowawczynie. Na zakończenie projektu dzieci stworzyły własne książeczki, a o swoich bohaterach chętnie opowiedziały na forum grupy.

Zorganizowanie tygodnia z książką oraz włączenie dzieci do realizacji projektu czytelniczego sprawiło, że nasi wychowankowie systematyczniej sięgają po książki podczas swobodnych zabawach, często samodzielnie siadają i je oglądają, częściej też opowiadają o bajeczkach przeczytanych przez rodziców w domu.

Anna Karlak,

Beata Pakos

1ksiazki