Patriota to Ty i ja

logo1           Patrioci             logo2

W grudniu w naszej szkole realizowany był projekt „Patriota to Ty i ja – wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży”, w ramach którego klasy II i III uczestniczyły w „Dniu Symboli Narodowych”, a uczniowie klas IV – V realizowali program „Polscy Bohaterowie Narodowi”.

Celem projektu było kształtowanie świadomości patriotycznej wśród dzieci, a także propagowanie wartości takich jak wolność, niepodległość, szacunek do ojczyzny i symboli narodowych.

Za udział w projekcie szkoła otrzymała tablice informacyjne o Orawskich Bohaterach, a każdy uczestnik unikatową kolekcję pocztówek i zakładek patriotycznych oraz plecak z nadrukiem Kocham Polskę.

„Projekt Patriota” realizowany był w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy.

Projekt współfinansowany przez Województwo Małopolskie pn. „Kocham Polskę” oraz „Małopolska! Postaw na edukację!”

Edyta Mikłusiak

patriota (10)