Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Bóg się rodzi...

Kategoria:

jaselka (2)Dnia 16 grudnia 2021, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy trzeciej ze wsparciem instrumentalnym Mai Warzeszak i Bartłomieja Łysia z klasy VI pod opieką p. Krystyny Kuligi.

 

Na czwartej lekcji wszystkie klasy wraz nauczycielami udały się na górny korytarz, gdzie miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się wyjątkowa sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem, a w dalszej części widać było rozgwieżdżone niebo. Wszyscy patrzyli na scenerie z zachwytem. Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem pani Dyrektor Edyty Mikłusiak, która omówiła sprawy organizacyjne związane ze zdalnym nauczaniem i zaprosiła wszystkich do obejrzenia przedstawienia oraz wspólnego kolędowania. Później zostały zaprezentowane jasełka. Przedstawiały one szukanie przez Józefa i Maryję noclegu, narodzenie się Jezusa w stajence i składanie dzieciątku oraz jego rodzicom darów przez pasterzy, królów oraz kolędników. Na zakończenie jeden z aktorów złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe i zaśpiewaliśmy wspólnie trzymając się za ręce utwór „Przekażcie sobie znak pokoju”. Publiczność wynagrodziła występ gromkimi brawami a p. Dyrektor podziękowała młodym aktorom za magiczne wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Ten dzień był przepełniony pozytywnymi emocjami, ponieważ w każdej klasie odbyła się również symboliczna wigilia pełna smakołyków i dobrych życzeń na nadchodzący czas.

Krystyna Kuliga

jaselka2