Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Witaj Mikołaju...

Kategoria:

mikolajki5Już nie mogliśmy się doczekać dnia szóstego grudnia 2021 roku, by powitać zacnego gościa z długą, siwą brodą – Świętego Mikołaja.

 

Klasy drugie przygotowały pod kierunkiem swoich pań: p. Kasi i p. Basi inscenizację na tle bajecznej, zimowej scenerii. W dekoracji pomagały p. Justyna Kulawiak i p. Kamila Jazowska. Przedstawienie poprowadzili uczniowie Antosia Pietrzak i Kuba Michalak. W rolę Mikołaja wcielił się Filip Białoń, jego Elfami byli Roksana Walek, Alan Głuch i Łukasz Dziurdzik, a renifer to Piotr Karkoszka. Na scenie pięknie prezentowały się Śnieżynki: Justyna Węgrzyn, Julia Jaskowiak, Julia Węgrzyn, Madzia Owsiak, Lena Siwiak, Maria Kudzia, Ania Kudzia. Na prezenty od Mikołaja oczekiwały dzieci, czyli: Madzia Ziemba, Martyna Karlak, Julia Łopatniuk, Emilka Malec, Dawid Jasiura, Kamila Karlak, Nikola Karlak, Szymon Wojtusiak i Sandra Lach. W tle wspierał w śpiewaniu mikołajkowych piosenek chór w składzie: Kamil Wierzbiak, Tomasz Hola, Dawid Wontorczyk, Przemek Miciniak, Adrian Ślezak.

Uczniowie wspaniale odegrali swoje role i kiedy już p. Dyrektor dziękowała im za występ usłyszeliśmy charakterystyczne dzwoneczki, a na korytarzu zjawił się On – prawdziwy Mikołaj, w towarzystwie grzecznych aniołów i psotnych diabełków. Radości było co niemiara, szczególnie wtedy, gdy klasami podchodziliśmy po prezenty!!! Każdy z nas chyba zasłużył na drobiazg od Mikołaja, bo każdy z obecnych go otrzymał.

Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom. Czekamy do następnego spotkania za rok.

Barbara Omylak

mikolajki7