Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warszawa

Kategoria:

logo

Wycieczka szkolna klas V-VIII do Warszawy w dniach 1-3 grudnia 2021 roku w ramach Projektu POZNAJ POLSKĘ.

 

Szkolną, zaplanowaną na trzy dni wycieczkę do Warszawy rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie, bo już o godzinie 3.30 wyjechaliśmy z Lipnicy Wielkiej - 45 uczniów, 4 opiekunów i pilot wycieczki.

Podróż minęła szybko i już o 10.00 podziwialiśmy Park Łazienkowski, Oranżerię, Ogród Holenderski, Ogród Chiński, Pomnik Fryderyka Chopina i Pomnik Józefa Piłsudskiego.

lazienk2ilazienki1

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego - miejsce oddania hołdu wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.

Około godziny 15.00 udaliśmy się na obiad, a w drodze do hotelu obejrzeliśmy panoramę stolicy z Tarasu Widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

Muzem Powstancow1                   Palac_kultury

Późnym popołudniem zakwaterowaliśmy się w hotelu Arkadia.

Warszawa - dzień drugi!!!

Rano powitało nas słoneczko i po pysznym śniadaniu w hotelu wyruszyliśmy na dalsze poznawanie stolicy.

Główne atrakcje zaplanowane na dzień drugi to Stadion Narodowy PGiN, przejazd metrem na Starówkę, a tu poznanie pod kierunkiem przewodnika mnóstwa obiektów, piękne ulice, urokliwe kamienice, historyczne pomniki, m.in. Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza i zmiana warty, Pałac Prezydencki, Bazylika Archikatedralna, Rynek Starego Miasta, taras widokowy, Pomnik Syrenki, Barbakan, mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca...

Grob Nieznanego Zolnieza   PomnikMałegoPowstańca

Mnóstwa zabawy, nauki i radości dał nam czas spędzony w Centrum Nauki Kopernik. Wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów nie było końca.

Uwieńczeniem dnia po obiadokacji było podziwianie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. Był to intensywnie spędzony dzień, pełen rozmaitych wrażeń.

CentrumNaukiKopernika     ogrod swiatel2

Warszawa - dzień trzeci!!!

Zjedliśmy pyszne śniadanie, wymeldowaliśmy się z hotelu i udaliśmy się w kierunku Cmentarza Powstańców Warszawy – największego w Polsce cmentarza wojennego upamiętniającego walki i męczeństwo narodu polskiego.

CmentarzPowstańców Warszawy   CmentarzPowstańców Warszawy1

Następnie zwiedziliśmy piękny Pałac króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki w Wilanowie. Nocną porą prezentował się zupełnie inaczej – wtedy podziwialiśmy ogrody, za dnia natomiast bogate, pełne dzieł sztuki wnętrze pałacu. Byliśmy „Z wizytą u króla”.

W pobliskiej restauracji „Wilanów” zjedliśmy pyszny obiad i pożegnaliśmy Warszawę, choć obiektów do obejrzenia jest tu jeszcze wiele.

PałacwWilanwie    obiad

Droga powrotna minęła równie dobrze, jak ta do stolicy. Urozmaicona była żwawą dyskusją na temat widzianych obiektów, poznanej historii Warszawy, mile spędzonego czasu oraz śpiewem młodzieży. Do Lipnicy Wielkiej wróciliśmy w godzinach nocnych - 23.00, gdzie pod szkołą czekali na swe pociechy stęsknieni rodzice. Wszystko, co dobre szybko się kończy...

Barbara Omylak