Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

„Jaś i Małgosia”

Kategoria:

JiM1Dnia 1 grudnia 2021r. dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły, w ramach kółka teatralnego, przedstawiły inscenizację pt: „Jaś i Małgosia”.

 

Zerówkowicze do swojego występu przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, chętnie uczyli się swoich ról oraz bajkowych piosenek. Każdy, na ile potrafił, starał się wcielić w postać swojego bohatera czy narratora, który bardzo szczegółowo opowiadał o tym, co działo się na scenie. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały też kolorowe stroje, które ubarwiły całe przedstawienie. Jaś i Małgosia, w których postacie wcielili się Maja Domin i Grzegorz Wójciak, idealnie odegrali swoje role, dzielnie poradzili sobie z podłą i złą Babą Jagą.

Przedstawienie nauczyło nas tego, by pod żadnym pozorem nie oddalać się od domu i nie rozmawiać z nieznajomymi. I mimo, że w przedstawieniu dobro zwyciężyło ze złem, to my wiemy, że w życiu trzeba być bardzo ostrożnym.

Anna Karlak

Beata Pakos

JiM2