Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Andrzejki

Kategoria:

andrzejki3W dniu 23 listopada 2021r. dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły wraz z grupą z Publicznego Przedszkola z Kiczor przeniosły się w magiczny świat wróżb i czarów.

 

Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje i zabawy. Atrakcjami spotkania były przepowiednie andrzejkowe i wróżby, tj. lanie wosku, kręcenie butelką, nakłuwanie serca, rzucanie monetą, losowanie kubeczka. Dzieci dowiedziały się, co miłego może spotkać ich w przyszłości, jaki zawód mogą wykonywać, a także jak będzie miał na imię ich najlepszy przyjaciel. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały przedszkolakom zabawy i pląsy przy muzyce, a na koniec magicznego spotkania został zorganizowany słodki poczęstunek.

Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam one wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Anna Karlak

Beata Pakos

andrzejki