Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Dzień Życzliwości

Kategoria:

dz_zyczliwosci320 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Było to wyjątkowe święto, bo pełne uśmiechów, drobnych uczynków i pozytywnych emocji, myśli i życzeń. 

 

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie. Dlatego postanowiliśmy również rozpocząć świętowanie tego dnia w naszej szkole. 

Każda klasa otrzymała zadanie polegające na wykonaniu plakatu w dowolnej technice na temat życzliwości. Powstały kolorowe i pełne optymizmu prace! Klasa czwarta wraz z klasą pierwszą pod opieką pani Barbary Brenkus i Bogumiły Machajdy przygotowały krótkie przedstawienie. Oprócz tego na szkolnym korytarzu przeprowadzona została akcja charytatywna. Chętni uczniowie przynieśli ciasta, ciasteczka i cukierki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na leczenie Klaudii Klozyk z Lipnicy Małej, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Dzięki akcji uczniowie kształtowali życzliwą i serdeczną postawę wobec wszystkich ludzi, przypominała, że życzliwość, uprzejmość, dobroć, przyjaźń to cenne wartości w kontaktach z innymi i nie powinniśmy o tym zapominać na co dzień.

 Samorząd Szkolny

dz_zyczliwosci