Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

W poszukiwaniu wartości…

Kategoria:

Krakow227 października uczniowie klas 5-8 udali się na jesienną wycieczkę do Krakowa.

 

Najpierw udaliśmy się na krótką modlitwę do Łagiewnik -  miejsca życia i śmierci świętej siostry Faustyny oraz kultu Bożego Miłosierdzia. Następnie uczniowie podziwiali panoramę Krakowa i okolic z wieży widokowej. Kolejne miejsce, sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach, to również miejsce wyjątkowe dla pielgrzymów, którzy znajdują tu wyciszenie i modlą się zainspirowani świadectwem Jego życia. W Kościele Górnym zachwycają pełne symboli mozaiki o. Marco Iwana Rupnika, szczególnie ta umieszczona na głównej ścianie prezbiterium. W jednym z zakątków świątyni umieszczono sutannę ze śladami wlotu kuli zamachowca oraz krwi ranionego w Rzymie 13 maja 1981 r.  Jana Pawła II. W Kościele  Dolnym w ołtarzu zamknięte są  w szklanej ampułce relikwie krwi św. Jana Pawła II.  Byliśmy pod wielkim wrażeniem miejsca i wydarzeń, które odbywają się w Łagiewnikach i znajdujących się tu miejscach kultu religijnego  

      Następnie obejrzeliśmy spektakl muzyczny pt. „Mały Książę” zrealizowany na podstawie utworu Antoine de Saint Exuperyego. Było to piękne wydarzenie artystyczne, scenografia wzbogacona efektami audiowizualnymi i popisami akrobatycznymi, piękna choreografia i wartościowe teksty piosenek nawiązujące do treści przypowieści. Widownia nagrodziła artystów Nowohuckiego Centrum Kultury gromkimi brawami. Kolejny raz okazało się, że młodych ludzi  może zachwycić widowisko, które w interesujący sposób przekazuje prawdę o ludzkim życiu, wartości miłości i przyjaźni.

Anna Cymerman

Krakow