Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Kategoria:

bajki2

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

 

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas 0-III. Na szkolnych koryarzach można było spotkać, między innymi księżniczki, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Koty w Butach, rycerzy, Calineczki, Elsy, W czasie spotkania  każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Chętne dzieci mogły opowiedzieć, dlaczego wybrały akurat tę postać.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Był to dzień pełen wrażeń.

Jadwiga Oskwarek

bajki8