Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Próbna ewakuacja

Kategoria:

ewakuacja4 listopada o godz. 11.00  nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły usłyszeli alarm ewakuacyjny- 3 ciągłe dzwonki.

 

Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku, musieli go niezwłocznie opuścić. Akcję nadzorowała Straż Pożarna. Wszyscy udali się na Orlika, gdzie nauczyciele zdali raport pani dyrektor o ilości uczniów, którzy opuścili szkołę. Pani Dyrektor  Edyta Mikłusiak zorganizowała przeprowadzenie takiej akcji, żeby przećwiczyć zasady postępowania w sytuacji pożaru. Cała akcja była poprzedzona prelekcją pana Andrzeja Buronia wprowadzającą do zachowań podczas ewakuacji. Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

Krystyna Kuliga

ewakuacja1