Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Szkoła pamięta

Kategoria:

szPamietaLogoJuż po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Celem akcji jest upamiętnienie lokalnych bohaterów, ważnych postaci i wydarzeń historycznych.

 

Akcja ta rozpoczęła się w 2019r. i włącza się w nią coraz więcej palcówek. Do tegorocznej edycji zgłosiło się prawie 11 tys. szkół, a w inicjatywę zaangażowało się 1 451 mln uczniów i 128 tys. nauczycieli.

Młodzi ludzie ze swoimi nauczycielami realizowali różnorodne działania upamiętniające: odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

Do akcji #Szkoła Pamięta, oprócz wychowanków oddziałów przedszkolnych i uczniów poszczególnych klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej, włączył się także Szkolny Wolontariat z opiekunami. Młodzież uporządkowała Grób Nieznanego Żołnierza oraz Nieznanego Partyzanta i oddała Bezimiennym Bohaterom hołd zapalając znicz oraz odmawiając modlitwę.

Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię paląc świecę na grobie matki Patronki naszej szkoły Marii Zwolińskiej oraz dawnej Dyrektor szkoły Anny Zięby.

Edyta Mikłusiak

Barbara Omylak

pamietamy