Góra Grosza

W tym roku akcja „Góra Grosza” w szkołach i przedszkolach trwać będzie od 23 listopada do 4 grudnia.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może - w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele.

„Góra Grosza jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że to same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników” - podkreśla Robert Barański, dyrektor Towarzystwa Nasz Dom, organizatora akcji.

POMAGAJMY !!!

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. i E. Mików w Lipnicy Wielkiej