Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka do Zakopanego w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”

Kategoria:

logo-malopolskaW dniu 22 października 2021r. uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w wycieczce do zimowej stolicy Polski – Zakopanego.

 W trakcie jednodniowego pobytu pod Tatrami uczniowie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej fatimskiej i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, następnie odkrywali piękno i bogactwo przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć Centralny Ośrodek Sportu oraz najsłynniejszą skocznię – Wielką Krokiew – miejsce wielu sukcesów polskich skoczków.

Niezwykłość tatrzańskiej flory i fauny uczestnicy wycieczki poznali w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym. Na koniec spacer po Krupówkach, najbardziej znanej ulicy Zakopanego, miejsca pamiątek regionalnych i okazja do zdjęć ze słynnym zakopiańskim misiem.

Był to dzień pełen wrażeń i dobrego humoru.

Wycieczka do Zakopanego odbyła się w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”. Projekt realizowany  przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Określony w projekcie zakres działań pozostaje w zgodności ze Strategią Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”: Obszar II: Gospodarka; Cel szczegółowy: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka; Kierunek Polityki rozwoju: 3. Turystyka.

Celem projektu jest: poznanie własnego regionu – Małopolski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz wzbogacenie wiedzy o regionie, promocja Małopolski jako miejsca bogatego w atrakcje turystyczne, kształtowanie i zaspokajanie potrzeb poznawczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień, upowszechnianie wśród dzieci zasad ochrony środowiska oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz zachęcanie do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Edyta Mikłusiak

Zakopane7