Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Kategoria:

ksiazka2Nasi najmłodsi uczniowie klasy pierwszej, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką czytania otrzymali specjalną Wyprawkę Czytelniczą

 

w skład której wchodzi:

- „Pierwsze abecadło” antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych (m.in. M. Musierowicz, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego)  

- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami książki,

- „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania,

            Projekt realizowany jest przez Instytut Książki, a finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie najmłodszych do częstego sięgania po książki i regularnego czytania.

            Dla pierwszoklasistów nauka czytania jest wielkim wyzwaniem, a przez ciekawe pozycje książkowe może stać się prawdziwą przyjemnością. Lektury przenoszą dzieci w cudowny i niezwykły świat, rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość na drugiego człowieka.

Dzieci bardzo ucieszyły się z książkowych prezentów i otrzymały również dyplomy młodego  czytelnika.

Edyta Mikłusiak

ksiazka1